Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu kalsa, İstanbul kesin kaybediliyordu; onu mu istiyordunuz da değişimden bunca rahatsız oldunuz!

Gazeteci Fatih Altaylı, “muhalif görünüp iktidarın konsolidasyonuna hizmet edenlerin” CHP’deki değişime saldırmaya başladığını belirterek, “Kılıçdaroğlu kalsa, İstanbul kesin kaybediliyordu. Onu mu istiyordunuz da, değişimden bunca rahatsız oldunuz!” dedi. 

Altaylı, bugünkü yazısında “Bu aslında değişim falan değil” diyen “muhalif görünen” bir gruba atfen şunları yazdı:

“Bakın bakalım CHP’nin yeni yönetimi ne yapacak. Neyi değiştirmeye çalışacak. Değiştirmeye çalışacak mı! Çalışırsa ne değişecek…

Kılıçdaroğlu’nu gördük 12 yıldır. Meğer millet ona oy verdiğini zannederken, aslında onun ipi başkasının elinde imiş! Kim olduğunu bilmediğimiz danışmanların. Sosyal demokratların oyu ile meğer sağı, siyasal İslamcıları bekliyormuş. O kalsa daha mı iyiydi!

Bir bakalım ne yapacak Özgür Özel. Kılıçdaroğlu kalsa, İstanbul kesin kaybediliyordu. Onu mu istiyordunuz da, değişimden bunca rahatsız oldunuz! Peşin yargı ile ‘Değişim değişim değil’ demek de neyin nesi.

Bir bakalım, bir görelim değişim neyi değiştirecek. Değiştirmezse hep beraber bağırırız. Durun acele etmeyin. Herkese de öyle satılmış demeyin. Kaçak inşaat yapmadık ki, karnımız ağrısın!” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir